zachodnioniemiecko-amerykański

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) W celu wyeliminowania rządu komunistycznego, rządu wschodnioniemieckiego z konfederacji można było ustanowić granice czasu dla przeprowadzenia prawdziwie wolnych wyborów.”26 Podczas każdego spotkania zachodnioniemiecko-amerykańskiego na najwyższym szczeblu opowiadano się z reguły za zjednoczeniem Niemiec. Stało się to swego rodzaju formułką, (klepaną jak pacierze. Nikt w nią nie wierzył, ale też żaden z polityków nie chciał tego publicznie powiedzieć, gdyż Zachód nie miał żadnego realistycznego programu w tej sprawie. W komunikatach wydawanych na zakończenie oficjalnych wizyt na Zachodzie zawarta już była podstawowa sprzeczność...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Pastusiak, Longin 1983. Wielkie mocarstwa wobec podziału i zjednoczenia Niemiec, wyd. 2 uzup., Katowice : Śląsk
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.