zamazywanie

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) jak gdyby rzeczywistość rosyjska nie była dowodem wzajemnego powiązania wszystkich możliwych postaci tego „łupiestwa“ — od najprymitywniejszego i pierwotnego kułactwa do najnowszej, racjonalnej przedsiębiorczości!) *. Po drugie, zwróćmy uwagę na dziwne * Panowie narodnicy mają jeszcze jeden, bardzo wymyślny sposób zamazywania tego, że korzenie naszego kapitalizmu przemysłowego tkwią w „wytwórczości ludowej“, czyli w „ludowej“ lichwie 1 kułactwie. Kułak składa swe „oszczędności“ w banku państwowym; jego wkłady umożliwiają bankowi, opierając się na wzroście bogactwa ludowego, oszczędności ludowych, ludowej przedsiębiorczości i ludowej zdolności płatniczej, pożyczać pieniędzy od Anglika. Pożyczone pieniądze „pań...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Reksza, A., Strzelecki, M. 1947. Wielka gra, wyd. 2, Warszawa : Gebethner i Wolff
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.