zapchlenie

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) piętro niżej i po paru dniach znów by nas zaatakowały. Tak więc przyczyniliśmy się z Zygmuntem do wytępienia pcheł także u naszych sąsiadów z dołu. Zdaniem kolegów z ekipy dezynfekcyjnej jedno odkażenie gwarantowało, przy takim zapchleniu, co najwyżej okres dwóch tygodni spokoju, po tym okresie zabieg należało powtórzyć. Dezynfekcja naszej pryczy okazała się nadzwyczaj skuteczna. Pchły znikły, ale za to przez pierwsze dwie noce każde dotknięcie do koca wywoływało piekący ból, szczególnie w miejscach ciała pokłutych ukąszeniami. Było to jednak niczym w porównaniu z męką poprzednich, makabrycznych i beznadziejnych zmagań z pchlą plagą...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Panz, Mieczysław 1977. Prawo pięści, Warszawa : Pax
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.