zawczorajszy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Artykuł o naszej książce*  ** pana Drogosz[ewskiego] jest bardzo zajmującym; ciekawam ogromnie dalszego ciągu2. Ciekawam też, jak się rozwinie w Gaz [ecie] Polskiej rubryka spraw żydowskich, rozpoczęta w n Cumę] rze zawczorajszym p[rzez] pana Sokołowa3. Może by można znaleźć sprawozdawcę, który by w tej rubryce umieścił rozbiór Z jedn[ego] strumienia. Czy nie podobna porozumieć się o tym z p. Boi Lesławem] Lutomskim?4 Pisuje on czasem do Gaz[ety] Polsk[iej]; pióro to dzielne i zdolne bardzo do ujęcia rzeczy ze strony społecznej. Nie wiem tylko, jakie są jego przekonania co do kwestii żydowskiej, ale sądząc z ogółu umysłu, muszą być takie, jak nasze...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Orzeszkowa, Eliza 1954b. Listy zebrane. T. 1, Wrocław : Zakład im. Ossolińskich
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.