zobowiązująco

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Oczywiście, to „węższe znaczenie” nie ma w intencjach pisarza nic wspólnego z zawężaniem literatury katolickiej, oznacza tu raczej intencję konkretniejszego, silniejszego związku tej literatury z inspirującym ją zespołem przesłanek światopoglądowych, z ogromem problemów, które te przesłanki implikują. Dobraczyński ów związek widzi bardzo zobowiązująco, dyktuje mu on — iw rozważaniach teoretycznych, i w praktyce pisarskiego działania — wiele kwestii potężnego wymiaru, kwestii takich, jak świętość, kapłaństwo, Opatrzność, Łaska... W cytowanej już książeczce o Bernanosie...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Lichniak, Zygmunt 1962. Szkic do portretu Jana Dobraczyńskiego, Warszawa : Pax
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przysłówek

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.