zrzynkowy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Drewno zmurszałe i nadgniłe nie może być w żadnym wypadku użyte. Nie wolno także używać do budowy rusztowań drewna nieokorowanego i desek zrzynkowych (obladrów). Nie należy wreszcie stosować, drewna krętosłoistego, skłonnego do dalszego skręcania się, co może spowodować wysuwanie się gwoździ z umocnień poszczególnych części rusztowania. Ze względu na to, że rusztowania są wznoszone przeważnie na wolnym powietrzu, należy je wykonywać z drewna półsuchego. Aby zabezpieczyć drewno przed zagrzybieniem, nasyca się je środkami chemicznymi...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Urban, Leonard 1957. Murarz tynkarz, wyd. 2 popraw. i uzup., Warszawa : PWSZ
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.