matematyczno-komputerowy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Spore więc zdumienie obudził kilka lat temu pokazany na wystawie sprzętu elektronicznego w Berlinie Zachodnim komputer, który ze zwiedzającymi grał w „Hex” i zawsze wygrywał. Wystawienie go okazało się udanym eksperymentem nie tyle matematyczno-komputerowym, ile psychologicznym: kolejne rozgrywki przegrywali poważni ludzie, artyści, ministrowie, nawet naukowcy - i przez dziesięć dni trwania wystawy nikt nie spostrzegł, że plansza do gry z komputerem była cokolwiek „krzywa”, nie 11 X 11, lecz 11 x 10 (a komputer, oczywiście, grał na krótszej trasie)...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Pijanowski, Lech 1975. Gółka z pancerolą i inne felietony, Warszawa : KAW
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.