rzucanka

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) ną, gier zespołowych, gier i zabaw ruchowych. Zakładając, ► że drużyna obozowa liczy około 30 harcerzy (harcerek) do poszczególnych grup przydzielamy: I 	grupa — gier zespołowych — 9—11 uczestników II 	grupa — lekkoatletyczna — 8 uczestników III 	grupa — gier i zabaw ruchowych — 10—12 uczestników Każda grupa startuje w swojej dyscyplinie w przynajmniej dwóch konkurencjach. I tale: grupa lekkoatletów bierze udział np. w biegu sztafetowym i skoku wzwyż, grupa gier zespołowych — w zabawie rzucanka siatkarska (str. 38) i rozgrywa mecze siatkówki, grupa gier i zabaw ruchowych — w czterech różnych grach lub zabawach...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Podawca, Andrzej 1970. Sport na obozie, wyd. 2, popraw. i rozszerz., Warszawa : Wyd. Harcerskie
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.