architektoniczno-urbanistyczny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Tę władzę KRN reprezentowały cztery osoby, byli to towarzysze: Roman Piotrowski („Mur”), który brał udział w pierwszym posiedzeniu Krajowej Rady Narodowej, towarzyszka Helena Syrkus, towarzysz Zenon Kliszko i ja. Po powstaniu Krajowej Rady Narodowej i prezydium KRN byłem przewodniczącym tak zwanego Koła Planowania Społeczno-Gospodarczego KRN. Korzystając właśnie z możliwości, jakie miała Pracownia Architektoniczno-Urbanistyczna przy Społecznym Przedsiębiorstwie Budowlanym i jakie miał Instytut Planowania Gospodarczego, który rozszerzył skład swoich pracowników o rozmaitych towarzyszy już spoza środowiska urbanistycznego, pracowaliśmy razem nad koncepcją przyszłych posunięć ustrojowych...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
RWarsz - Rocznik Warszawski (Warszawa)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.

Sąsiedztwo a tergo