artystyczno-praktyczny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) na wszystkich poziomach wysiłkowych (muszą być przewidziane kontakty z nauczycielem nawet dziecka ciężko chorego — zawsze, gdy jest to pożądane dla przebiegu leczenia), d) Instruktorzy, specjaliści z przygotowaniem pedagogicznym do różnego typu zajęć, prowadzący koła zainteresowań lub włączający się w pracę szkoły (plastycy, specjaliści od umuzykalniania, specjaliści od różnych technik robót artystyczno-praktycznych, w fotografice itp.), e) asystenci społeczni o przygotowaniu pedagogicznym, którzy nawiązują 1 utrzymują kontakty dziecka przebywającego w zakładzie z rodziną i którzy po jego wyjściu z zakładu leczniczego czuwają nad utrwaleniem jego wchodzenia w normalne życie w pierwszym okresie rehabilitacji (zwłaszcza w stosunku do dzieci psychicznie i nerwowo chorych)...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
KPed - Kwartalnik Pedagogiczny (Warsza­wa)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.