biblio-psychologia

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) W miesięczniku Wiedza i Życie z pożytkiem przeczytać można artykuł o M. Rubakinie, twórcy biblio-psychologii .(nr 11) i felieton G. Timofiejewa: „Lenin o książkach i czytelnictwie" (nr 12). Rubakin twierdził, że ludzie czytają stosunkowo dużo, ale spożytkowują z tego bardzo mało. Dlatego prowadził badania nad czytelnictwem a sprawami książki z punktu widzenia ekonomii czasu, środków i sił w czasie czytania i przyswajania sobie treści książki. Może nasi redaktorzy wydawnictw .popularnonaukowych wezmą kiedyś pod uwagę wyniki tych badań Rubakina. J. Kcrrpala...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Bibliotekarz - Bibliotekarz (Warszawa)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.