biblioteczno-naukowy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) W artykule „Zastosowanie mikrofilmu w organizacji bibliotek i pracy naukowej" (tyiPrzegląd Biblioteczny", zesz. 3/1950, s. 234—246), opartym na źródłach fachowej literatury zagranicznej: radzieckiej, czechosłowackiej, francuskiej i angielskiej, tenże autor wysuwa następujące dezyderaty pod adresem zastosowania mikrofilmu w pracy biblioteczno-naukowej w Polsce: 1. konieczność sfilmowania i zgromadzenia jako swego rodzaju „biblioteki" mikrofilmów naszych najcenniejszych a jedynych tekstów rękopiśmiennych i drukowanych; 2. utworzenie sieci laboratoriów mi...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Bibliotekarz - Bibliotekarz (Warszawa)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.