bibliotekarsko-informacyjny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Jednym spośród zasadniczych problemów budzących niepokój u tych, którzy zajmowali się kształceniem bibliotekarzy, było ustalenie optymalnej relacji między kwalifikacjami bibliotekarskimi (dziś bibliotekarsko-informacyjnymi) a kwalifikacjami w innej konkretnej dziedzinie. Otóż my w Czechosłowacji postaraliśmy się o rozwiązanie tego problemu w pierwszym rzędzie przez powołanie dp życia biblioteczno-informacyjnej katedry z możliwością specjalizacji od pierwszego roku w trzech dość szeroko zakrojonych kierunkach studiów: technicznym, biologicznym lub społeczno-naukowym. Pomimo wszystkich trudności organizacyjnych i planowania zajęć, zaleta tego studium polega na tym, że daje możność przełamania...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Bibliotekarz - Bibliotekarz (Warszawa)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.