demokratyczno-inteligencki

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Polski system partyjny został uformowany przez historię w tym znaczeniu, że po dziś dzień nosi on ślady pewnej swoistej cechy polskiej rewolucji: rewolucja ta była dziełem sojuszu robotników i chłopów, któremu przewodziła partia marksistowska (PPR) sprzymierzona z lewicą socjalistyczną, ruchu ludowego i ugrupowań demokratyczno-inteligenckich. Ten typ sojuszu politycznego wyrażała współpraca czterech partii budujących system polityczny nowej Polski: Polskiej Partii Robotniczej, Polskiej Partii Socjalistycznej, Stronnictwa Ludowego, Stronnictwa Demokratycznego. Inne zupełnie miejsce w tym systemie zajmowały w latach 1945 - 1947 dwa stronnictwa opozycyjne...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Wiatr, Jerzy J. 1979. Społeczeństwo. Wstęp do socjologii systematycznej, wyd. 8, Warszawa : PWN
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.