dokumentalno-montażowy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) z wizerunkiem tego wroga. Nawiasem mówiąc jest to jeden z najważniejszych chwytów sowieckiej propagandy: najbardziej jadowite, najbardziej kłamliwe informacje rozszerza się w czasie wykładów, referatów, w poufnej, intymnej formie. „Pajęczyna” będąca rodzajem dokumentalno-montażowego filmu, demonstrowała przede wszystkim potęgę KGB. Ukryte kamery KGB rejestrowały wszystko co się odbywało na Szeremietiewskim lotnisku w Moskwie i na międzynarodowym Syjonistycznym Kongresie w Brukseli. Do bramy domu w jakimś kraju skandynawskim podjeżdża...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Kultura - Kultura (Paryż)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.