dziennikarz-chrześcijanin

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) lekarzy, adwokatów czy księży...” Zagadnienie tytułowe rzymskiego sympozjum: Kościół i opinia publiczna — nie wyczerpuje się w sprawie wolności informacji w Kościele i w sprawie sumienia dziennikarza-chrześcijanina. Informacja, którą przywykliśmy rozumieć w socjologicznych kategoriach kształtowania opinii publicznej, może także mieć sens działania apostolskiego. Do nadania jej tej cechy nie wystarczy jednak apostolski zapał: świadczenie dokonywać się tu może nie poprzez kaznodziejskie efekty, czy umoralniające przypowiastki, ale przez styl raczej >— najbardziej choćby świeckiej i niepozornej wiadomości. Tym zagadnieniem zajął się w swym referacie...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Znak - Znak (Kraków)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.