dziennikarz-debiutant

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Nie jest to także tylko tzw. „granica psychologiczna”. Po przeprowadzeniu wstępnej analizy kart personalnych okazało się, że grupę osób powyżej trzydziestego do trzydziestego piątego roku życia należy uznać za kategorię niejednolitą. Odnaleźć w nich można kilku dziennikarzy-debiutantów', ale też spore grono takich, którzy mają za sobą blisko dziesięcioletni staż pracy w zawodzie. Tak ustalony górny pułap wieku (30 lat) pozwalał zatem zminimalizować udział w badanej populacji dziennikarzy młodych wiekiem, ale już nie „młodych” w zawodzie i odwrotnie, starszych wiekiem — rozpoczynających pracę w dziennikarstwie...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
ZPras - Zeszyty Prasoznawcze (Kraków)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.