dziesięcioodcinkowy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Po powieść sięgało także młodsze o trzydzieści lat od kina, a siedemdziesięcioletnie już obecnie radio. Do największych tego typu przedsięwzięć należała emisja dziesięcioodcinkowego słuchowiska, przygotowanego w latach sześćdziesiątych na podstawie angielskiego przekładu C. J. Hogartha przez F. 	Feltona i S. Ashmana dla londyńskiej rozgłośni BBC. W Polsce zaś wybrane fragmenty Quo vadis? czytał ostatnio w I programie Polskiego Radia od stycznia do kwietnia 1989 r. w audycji „Cztery pory roku” aktor teatru im. J. Słowackiego w Krakowie - Tadeusz Zięba...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Święto­sławska, Teresa 1997. Quo vadis? Henryka Sienkiewicza. Od legendy do arcydzieła, Łódź : UŁ
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.