ekonomiczno-językowy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Wymienione kierunki, oprócz przyrodniczego, mają jeszcze różne nachylenia lub warianty albo jedno i drugie. I tak kierunek humanistyczny ma w II i III klasie cztery warianty: półklasyczny, pełnoklasyczny, estetyczny i społeczny. Na kierunku społecznym przewiduje się w II i III klasie warianty estetyczny i społeczny; tak samo jest na kierunku ekonomicznym w II klasie; kierunek ten jest bardziej zróżnicowany w klasie III, gdzie posiada nachylenie ekonomiczno-językowe, z wariantami estetycznym i społecznym, oraz nachylenia finansowe, dystrybutywne i administracyjne. Kierunek przyrodniczy nie posiada żadnych nachyleń, będąc najbar...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
KPed - Kwartalnik Pedagogiczny (Warsza­wa)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.

Sąsiedztwo a tergo