fantastyczno-egzotyczny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) nia warsz. zamieszkał w Zółwinie pod Warszawą. Opublikował kilkadziesiąt reportaży, nowel, opowiadań i powieści podróżniczych, splatających wątki przygodowo-sensacyjne z fantastyczno-egzotycznymi. Rozgłos zdobyły zwł. opowieści osnute na tle przygód w Azji Centralnej Przez kraj ludzi, zwierząt i bogów (1923), wspomnienia i szkice Od szczytu do otchłani (1925), reportaże z podróży do Maroka Płomienna Północ (1926), Algierii i Tunezji Pod smaganiem samumu (1926) oraz Afryki podzwrotnikowej Niewolnicy słońca (1927), powieść - Orlica (1925, wznów. 1957); spośród powieści...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Krzyżanowski, Julian, Hernas, Czesław (red.) 1985. Literatura polska. Przewodnik encyklopedyczny. T. 2, Warszawa : PWN
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.