funkcjonalno-konstrukcyjny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) : „Określony uchwyt, razem z odpowiadającą mu głownią, tworzą charakterystyczny typ szabli bojowej o specyficznych właściwościach funkcjonalno-konstrukcyjnych. Określanie rodzaju lub przynależności etnicznej szabli bojowej na podstawie budowy tylko uchwytu lub tylko głowni jest z punktu widzenia funkcjonalno-konstrukcyjnego bezzasadne”. Wojciech Zabłocki: Funkcjonalno-konstrukcyjna charakterystyka rękojeści dwóch typów polskich szabel bojowych z wieku XVII. Studia do dziejów dawnego uzbrojenia i ubioru wojskowego, Kraków 1971 rok, str. 57...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Zabłocki, Wojciech 1989. Cięcia prawdziwą szablą, Warszawa : Sport i Turystyka
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.

Sąsiedztwo a tergo