gospodarczo-prawny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Ekonomista w NRF poza ogólnioekonomioznym wykształceniem zasadniczym posiada specjalistyczne wyszkolenie w następujących kierunkach: gospodarczo-prawnym, państwowo-administracyjnym i prawniczym, ekonom iczno-politycznym, zatrudnieniowym i rzemieślniczym, finansowopieniężno-bankowym, naukowo-społeczno-politycznym, gospodarki rynkowej i reklamy, praktyczno-operatywnych działań gospodarczych w zakładach i na rynku, gospodarki zakładowej (koszty, bilans, organizacja), gospodarki zakładowej w matematyczno-technologicznym kierunku, statystyki, dziennikarstwa, publicystyki, pisarstwa, polityki i prac parlamentarnych, spraw międzynarodowych, gospodarczo-pedagogicznym, teoretyczno-naukowym, służby w zarządzie poczt, służby zagranicznej (dyplomatyczno-konsularnej), służby w zarządach zatrudnienia...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Adżubej, Aleksiej 1989. Tamte dziesięć lat, przeł. E. Biedka, Warszawa : Alfa
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.