informacyjno-bibliograficzny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) księgozbiorem i osobną biblioteką podręczną. Przy czytelniach urządzane są specjalne sale, gdzie dzieci odrabiają zadane lekcje, znajdując w pracy pomoc bibliotekarza. Jeśli chodzi o radzieckich bibliotekarzy naukowych, zwraca uwagę w ich pracy rozbudowana służba informacyjno-bibliograficzna, ustalenie wszelkich możliwych form bibliografii dla czytelników różnych poziomów, różnego wieku i różnych kwalifikacji. Czytelnicy bibliotek naukowych informowani są o aktualnej literaturze wielkich bibliotek ogólnopaństwowych oraz większych bibliotek poszczególnych republik Związku Radzieckiego. Na wyróżnie...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Bibliotekarz - Bibliotekarz (Warszawa)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.

Sąsiedztwo a tergo