informacyjno-przewodnikowy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) jezykoznawstwo, filologia klasyczna, neofilologia. W planie wlasnym ukazujtj sie serie: «Biblioteka Narodowa», «Ksi^zki o Ksiqzce», «Monografie Sl^skie Ossolineum» (prace nauk.), «Wiedza o Ziemi Naszej» (popularne prace filqskoznawcze), «^lqsk w Zabytkach Sztuki» (prace informacyjno-przewodnikowe), oraz cykle: literatura powszechna, dzieje panstw i narodöw, pamietniki dawne i wspölczesne, zbiory listöw i korespondencji, prace monograficzne z zakresu literatury, historii, kultury i sztuki pol., wydawnictwa fototypiczne (Postylla Reja, „Trybuna Ludöw”, facsimilia i edycje pomnikowe dziel idasyköw pol.) oraz utwory pol...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
WEP PWN 1962-1970. Wielka encyklopedia powszechna PWN. T. 1-13, Warszawa : PWN
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.