informacyjno-wychowawczy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Ustalając i zmieniając „listę zawodów” zgodnie ze swymi zainteresowaniami praktyk i badacz mogą otrzymać informacje na temat popularności określonych zawodów, mogą przewidywać deficyt i nadwyżki w określanych zawodach, zdobywać wiedzę na temat skutków polityki zatrudnienia, polityki płac oraz informacje na. temat skuteczności pracy informacyjno-wychowawczej w zakresie wyboru zawodu. Korzyści, jakie może dać praktykowi stosowanie metody „listy zawodów”, wydają się być znaczne i przemawiające za jej stosowaniem. Tym bardziej że zarówno...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Sarapata, Adam (red.) 1965. Socjologia zawodów, Warszawa : KiW
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.

Sąsiedztwo a tergo