informacyjno-łącznikowy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) dr. Mikulaśa Ferjenćika (reprezentującego Ośrodek Wojskowy) samolotem Catlośa nastąpił 4.8.1944 r., lecz już wcześniej rozpoczęła się wymiana depesz radiowych w tej sprawie między Słowacją a Londynem. Niemałą rolę odegrał przy tym zdecydowanie wrogi komunistom oficer informacyjno-łącznikowy Londynu w Słowacji, kpt. Jaroslav Krâtkÿ. Z kolei na alarmy Krâtky’ego zareagował Londyn, przestrzegając oficjalne placówki czechosłowackie w Moskwie (ambasadę i misję wojskową) oraz — za ich pośrednictwem — władze radzieckie przed kontaktami z „ludźmi Catlośa”. Zanim sprawa się wyjaśniła, wywołało to szereg komplikacji Zresztą...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
WojskPH - Wojskowy Przegląd Historyczny (Warszawa)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.