instygowanie

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) «Pozwól nam, pani, za te panie odklęczeć!» Przybrana surowość matki pierzchnęła przed wesołym uśmiechem, a uśmiech ten był hasłem dla obu panienek, że znowu śmiejąc się głośno jedna rzuciła się na szyję matce, druga ręce jej całowała. Z kolei i my, jako współwinowajcy, przystąpiliśmy też do przeprosin i pomimo instygowania na nas stojącego w progu Adama amnestia była powszechną, a macierzyński uścisk pani Szymanowskiej przyłożył jakby pieczęć do tej szczególnej pierwszej znajomości, po której jesteśmy już dzisiaj, jakbyśmy się od dziesięciu lat znali.”...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Syga, Teofil, Szenic, Stanisław 1960. Maria Szymanowska i jej czasy, Warszawa : PIW
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.