intelektualno-perswazyjny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Na mocy tego założenia za podstawę analizy zostały więc przyjęte teksty pisarzy takich, jak Orzechowski, Kromer, Wujek, Skarga, Budny i to teksty dość jednolite gatunkowo: kazania, publicystyka, proza „intelektualno-perswazyjna’*. W sumie — proza retoryczna. Czy stawianie znaku rówmania między prozą literacką epoki Renesansu a prozą retoryczną jest uprawnione? Wydaje się, że w zasadzie tak. Wobec miejsca, jakie przyznawało retoryce 22 	Por. w tej sprawie H. Spang-Hanssen, Probability and structural clasification in language description, Copenhagen 1959...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Wierzbicka, Anna 1966. System składniowo-stylistyczny prozy polskiego renesansu, Warszawa : PIW
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.