językowo-treściowy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Szkodliwość tego rodzaju rozwiązań graficznych jest co najmniej podwójna: utrudniają one przekazywanie treści i rozpowszechniają rzeczywiste lub rzekome (na skutek kłopotów z odczytaniem) błędy ortograficzne (na Jesień), gramatyczne (ciastkownia) i językowo-treściowe (uroda — woda). Do tego można jeszcze dodać element trzeci: obniżenie wartości wrażeń estetycznych, spowodowane nienależycie spełnianą funkcją i rzeczywistą lub przywidzianą niepoprawnością pisma. Nie ulega wątpliwości, że w przypadku zamierzonej reklamy jest to na pewno reklama zła, w przypadku zamierzonej informacji — niejednokrotnie dezinformacja...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Urbańczyk, Stanisław (red.) 1969. Język polski. Poprawność – piękno – ochrona, Bydgoszcz : BTN
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.