konserwatorsko-konstrukcyjny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) wowskiej w ramach AZ-BOS. Kolejność prac ustalona dla pracowni architektonicznej i dla pracowni Badawczo-Naukowej Urzędu Konserwatorskiego przewidywała: a) zebranie istniejącej bibliografii o Zamku: b) wydzielenie i uporządkowanie ikonografii; c) studium planów rozwoju zabudowań zamkowych: d) studium kolejnych epok rozbudowy Zaniku; e) przeanalizowanie układu planów i form architektonicznych poszczególnych epok; f) zbadanie zachowanych rysunków, architektonicznych i wydzielenie nadających się do wykorzystania: g) przeprowadzenie studiów sylwetowych Zamku z otoczeniem, a w szczególności w zestawieniu ze Starym Miastem; h) zaznajomienie się z zachowanymi archiwaliami i wyciągnięcie wniosków niezbędnych dla stwierdzenia datowania poszczególnych zespołów wnętrz i elementów bryły; i) wykonanie inwentarza elementów wyposażenia zewnętrznego: j) wykonanie inwentarza elementów wyposażenia wnętrz; k) rozmieszczenie rysunkowe wszystkich posiadanych elementów dla poszczególnych kondygnacyj; l) wykonanie studium dyskusyjnego szczególnie dla tych partyj Zamku, których przebudowa i rekonstrukcja nie została wykonana w okresie międzywojennym; m) wykonanie szkicu projektu w skali 1 : 250; n) przeprowadzenie studium zwieńczenia Wieży Grodzkiej w modelu 1 : 100 na podstawie materiałów ikonograficznych: o) uzupełnienie modelu (makiety z okresu przedwojennego) w skali 1 : 100: p) wykonanie robót porządkowych (odgruzowania Zamku) na terenie przewidzianym do wykonania projektu architektonicznego w skali 1 : 100; r) stwierdzenie ilości materiału autentycznego (przede wszystkim elementów kamiennych) na części odgruzowywanej; s) rozpoczęcie robót konserwatorsko-konstrukcyjnych w partiach odsłoniętych : t) wykonanie projektu architektonicznego w skali 1 : 100 dla skrzydła południowego i zachodniego Zamku...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
OchrZab - Ochrona Zabytków (Warszawa)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.

Sąsiedztwo a tergo