literacko-kabaretowy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) 74 LITERATURA POLSKA Można by wskazać w tekstach ludowych, odpowiedniki owej charakterystycznej dla Brzechwy pół serio i pół na niby fantastyki, owej naiwnie naturalnej i zarazem wyrafinowanej umowności w przyznawaniu takich lub innych cech bohaterom czy w traktowaniu poszczególnych sytuacji, owej wreszcie gry ze' zbieżnościami dźwiękowymi wyrazów i ich przeciwstawnymi znaczeniami w celu jeszcze dobitniejszego zaakcentowania zabawy. Warto by z pewnością wykazać w jakiejś obszerniejszej analizie, aby bodaj udowodnić tym, którzy zżymają się z przekąsem na rzekomo literacko-kabaretowe koncepty, jakie to faktyczne zaplecze ma typ bajki rozwijanej przez Brzechwę...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
RLit - Rocznik Literacki (Warszawa)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.