literacko-krytyczny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) teraturę i obyczaje współczesne. Słowo gothic zyskało szacunek, zaś średniowieczem poczęto interesować się coraz bardziej. Nie bez znaczenia dlia rozwoju owych zainteresowań jest literacko-krytyczna działalność rodziny Wartonów. Ojciec, Thomas Warton (1688—1745), profesor uniwersytetu w Oksfordzie, zachęcał swych synów, Josepha (1722—1800) i Thomasa (1728—1790), do zwiedzania i podziwiania gotyckich zabytków w Windsorze i Winchesterze i wpoił im gust i zainteresowanie dla starej architektury i poezji. Thomas (syn) nosił się nawet z myślą...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Lewis, Matthew Gregory 1964. Mnich. Powieść, przeł. Z. Sinko, Wrocłąw ; Warszawa ; Kraków : ZNiO
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.