logiczno-przedmiotowy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Po zanalizowaniu różnych szeregów wyrazów autorka znacznie rozszerza tę ich kategorię, w której znaczenie pokrywa się z pojęciem. Pisze ona co następuje: „Znaczenie pokrywa się z pojęciem — tworząc jednolite, logiczno-przedmiotowe znaczenie — w większości, ale bynajmniej nie we wszystkich wyrazach. Nie tworzą np. pojęć wykrzykniki. Nie zawierają pojęć jako kategorii logicznych również niektóre zaimki oraz spójniki, partykuły”1  2. Wynikałoby z tego, że w innych klasach wyrazów (u imion, czasowników) znaczenie pokrywa się z pojęciem...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Zwiegincew, Włodzimierz 1962. Semazjologia, tłum. J. Fleszner, Warszawa : PWN
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.