majdanik

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Głębiej ku polom i dżungli znika nawet i ten ślad. Po stronie przeciwległej traktowi jest jakgdyby drugie Sikri, do którego znów przytyka osiedle parj asów. W całych Indjach nie widziałem podobnie nędznej wsi. Gdym się przechadzał tamtędy, kobiety zbierały na drogach bydlęcy nawóz gołemi dłońmi, aby go wysuszyć na opał, mężczyźni cięli sierpami przerosłe chwastem zboże, dzieci pilnowały kóz skubiących ścierniska. Na majdaniku pośrodku wioski handlarz targował garścią trzciny cukrowej. Chudy jak szkielet pies użerał się z sępem o jakiś gnat...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Goetel, Ferdynand 1933. Podróż do Indyj, Warszawa : Gebethner i Wolff
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.