materialno-estetyczny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Z uwagi na warunki, w których uwaga uczestników eksperymentu skupia się na materialno-estetycznym poziomie plakatów, jest rzeczą bardzo prawdopodobną, że ich zbiory o podobnym znaczeniu będą tworzone według kryteriów estetycznych. W zbiorach tych winno się uwzględnić te elementy z materialnego poziomu plakatów, na których artyści plakatu skupili swoje operacje estetyczne dążąc do wywołania zmian w tradycyjnym znaczeniu materiałów, innowacji stylistycznych i zaskoczenia. Stawiamy hipotezę, iż elementy te to kolor, forma i metaforyczny liryzm (surrealizm)...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Pelc, Jerzy, Koj, Leon (red.) 1991. Semiotyka dziś i wczoraj. Wybór tekstów, Wrocław : ZNiO
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.