mechaniczno-montażowy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Tabl. 121 Wymagania sanitarne 897 Tablica 121 Rodzaje pomieszczeń i urządzeń sanitarnych w oddziałach produkcyjnych w zależności od charakteru pracy pod względem sanitarnym Grupa procesów produkcyjnych Charakterystyka procesów produkcyjnych pod względem sanitarnym Niezbędne pomieszczenia bytowe przy odpowiednich oddziałach I Procesy produkcyjne odbywające się w normalnych warunkach mikroklimatu i nie powodujące wydzielania szkodliwych gazów i pyłów: a) nie wywołujące zanieczyszczenia odzieży i rąk, na przykład budowa przyrządów precyzyjnych, fabryki zegarków szatnia, umywalnia b) wywołujące zanieczyszczenie rąk na przykład podstawowe procesy w oddziałach mechaniczno-montażowych, obróbki na zimno, narzędziowych itp. jak wyżej c) wywołujące zanieczyszczenie rąk i ciała, na przykład prace przy obrabiarkach, malowanie natryskowe szatnia, umywalnia, łaźnia z natryskami...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Berus, Wacław 1970. Organizacja pracy komórek planowo-rozdzielczych, Warszawa : WNT
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.