organizacyjno-realizacyjny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) sfery normatywno-decyzyjnej i sfery organizacyjno-realizacyjnej. W pierwszej z nich idzie o odkrycie prawidłowości kształtowania pozytywnych wizerunków partnerów i wzmacniania własnej gotowości promowania wspólnych wartości. W drugiej sferze należy uchwycić zasady i sposoby dochodzenia do uzgodnienia i osiągania wspólnych wartości. Wreszcie w sferze organizacyjno-realizacyjnej trzeba dostrzec podstawowe wymogi (reguły) pełnego i sprawnego wcielania tychże wartości w mechanizmach stosunków międzynarodowych. Łączne obserwowanie i analizowanie doświadczeń owych trzech sfer aktywności rządów i społeczeństw prowadzi do wniosku, że dla rozszerzenia i pogłębienia badań rzeczywistego pokoju konieczne jest łączne rozpatrywanie jego aspektów aksjologicznych i prakseologicznych...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Kukułka, Józef (red.) 1991. Pokój w teorii i praktyce stosunków międzynarodowych, Warszawa : UW
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.