patriotyczno-opozycyjny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) rym można by skierować nienawiść i w ten sposób odciągnąć społeczną uwagę od tego, co rzeczywiste i istotne. Próby tego rodzaju ujawniały się już kilkakrotnie po Sierpniu (wydarzeniem najbardziej znaczącym był w tej materii wiec na Koszykowej w rocznicę Marca). Wczoraj Warszawa obklejona została patriotycznym manifestem (z wielkim orłem w koronie), podpisanym przez pięć osób znanych z działalności patriotyczno-opozycyjnej (zapamiętałem nazwiska Emila Morgiewicza, Antoniego Macierewicza i Wojciecha Ziembińskiego). Już rano dowiedziałem się w Instytucie, że tekst ten jest falsyfikatem. Wiadomo, że metodą...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Głowiński, Michał 1993. Peereliada. Komentarze do słów 1976-1981, Warszawa : PIW
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.