patriotyczno-społeczny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) wróciła do kraju i w r. 1883 zdała egzamin państwowy w Petersburgu. Osiadłszy w Warszawie, poświęciła się praktyce ginekologicznej 1 pracy patriotyczno-społecznej. W tym też czasie poślubiła swego kuzyna, inż. architekta Alfreda Ciszkiewicza. Jako lekarka, przy tym jedna 2 pierwszych kobiet-lekarzy w Polsce, dzięki swej dobroci, serdeczności, ujmującemu obejściu i bezinteresowności zyskała uznanie i sympatię wśród pacjentek, którym służyła nie tylko pomocą w chorobie, lecz i rozumnymi przyjacielskimi radami w ich troskach i zmartwieniach...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Detko, Jan 1965. Orzeszkowa wobec tradycji narodowowyzwoleńczych (Zarys monograficzny), Warszawa : Czytelnik
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.

Sąsiedztwo a tergo