państwowo-administracyjny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) W skład tej Rady wchodziłyby prócz przedstawicieli nauki (przewodniczący i delegaci Rad Naukowych Wydziałowych) dwa czynniki nie reprezentowane na poprzednio wspomnianych szczeblach organizacyjnych, a to: czynnik państwowo-administracyjny. tzn. dyrektor administracyjny Szkoły Akademickiej i czynnik społeczny: delegat Towarzystwa Przyjaciół Szkoły Akademickiej. Analogiczne czynniki składowe znalazłyby się w Senacie Szkoły Akademickiej, do którego należałyby sprawy organizacyjno-administracyjne i dydaktyczne (planowanie, kontrola, ocena wyników). W skład Senatu wchodziłby jak dotąd rektor, prorektor, dziekan i delegaci Rad Wydziałc...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Topolski, Jerzy 1979. Gniezno. Zarys dziejów, Poznań : Wyd. Poznańskie
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.

Sąsiedztwo a tergo