piekarka

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) rzach i w opuszczonych klasztorach. Po tych kanałach jeździł w gondoli w początku XIX wieku Anglik, kulawy, lecz piękny jak posąg Apollina parte nońskiego, który układał w myśli wiersze poematu, mającego nosić miano „Don Juan“; i świat dowiedział się ze zdziwieniem, że ten okrutny rozpustnik, obchodzący się brutalnie z londyńskiemi „ladies“ i rozkochujący w sobie kobiety jedynie dlatego, aby upokorzyć Je i gardzić niemi, pozwalał się co noc policzkować przez wenecką piekarkę, wspaniałe stworzenie o dzikiej piękności, która, za grosz nie dbając o sławę poiety, ceniła jedynie jego funty szterlingi...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Blasco Ibanez, Vicente1928. W krainie sztuki, przekł. E. Szenwicowa, Warszawa : Bibljoteka Groszowa
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.