poetycko-krytyczny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) IX. 1920 179 się bardzo poetom spod „Picadora“, ale ostatecznie, ulegając moim perswazjom, poczęli ich drukować w „Zdroju“. Panował tutaj i duch Przybyszewskiego, który jeszcze emanował z pobliskiego Poznania, i dochodziły echa berlińskiego ekspresjonizmu, i bunty poetycko-krytyczne dwóch lwowiaków, Stura i Wittlina, z którymi spotkałem się w Kościankach. Pomimo takiego mixtum compositum niepodobna odmówić Hulewiczowi pokaźnych zasług, położonych przy wydawaniu jedynego w tych czasach pisma artystycznego przeciwko wszystkiemu i wszystkim. Mieszanina jed...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Iwaszkiewicz, Jarosław 1975. Dzieła. Książka moich wspomnień, Warszawa : Czytelnik
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.