przedmiotowo-porównawczy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) interesowanego problematyką socjologiczną. Dlatego zarówno literatura wykorzystana tu jako materiał do analizy, jak i literatura komentatorska składają się z pozycji klasycznych lub jeszcze nie uznanych za takowe, ale charakteryzujących się ujęciem pa*•*• Wchodzący w grę materiał historyczno-socjologiczny, obejmujący zarówno socjologię substancjalną, jak i prace metasocjologiczne, jest tak ogromny, że samo wyliczenie odnośnych publikacji zajęłoby całą książkę. Z premedytacją rezygnuję więc w analizie, o ile to Jest możliwe, nie tylko z odsyłaczy bibliograficznych, ale również z odniesień przedmiotowo-porównawczych...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Kozakiewicz, Helena 1991. Zwierciadło społecznego świata, Warszawa: PWN
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.

Sąsiedztwo a tergo