przesegregować

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) rostkiem prze- w innym jego znaczeniu. Z listy czasowników zestawionej przez autora nie łączą się z prze- a) rzeźbić, ciosać, strugać, kleić (zabawkę z papieru), dłubać', b) czasowniki oznaczające układanie, szeregowanie, porządkowanie elementów: przegrupować, przeklasyfikować, przekomponować, przekwalifikować (= inaczej zakwalifikować), przemeblować, przeorganizować, przeprofilować, przesegregować, przesortować, przeselekcjonować, przestawić (= inaczej ustawić), przeszeregować, prześcielić', c) czasowniki oznaczające zmiany koloru: przefarbować, przemalować. Czasowniki przemalować łączy się z prefiksem prze- w znaczeniu powstania nowego obiektu (obrazu) i zmiany koloru (przemalować ścianę)...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Polonica - Polonica (Wrocław)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
czasownik

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.