przeznaczanie

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) nego grosza. Zatym ofiary tej tak szlachetnej i pięknej faktycznie n ikt ani nawet nie poczuje, jednak spełni czyn obywatelski i pomoże niejednemu ubogiemu młodzieńcowi do kształcenia się. Przeznaczanie części czystych z . sków na cele publiczne i kulturalne jest koroną ruchu współdziel| czego, w ten sposób bowiem kooperan tyści dowodzą swego poczucia solidarności z całym społeczeństwem, w ten i sposób istotnie przyczyniają się czyli [ współdziałają w niesieniu pomocy potrzebującym a matęrjalnie niezamoż• nym członkom społeczeństwa; w tein sposób/ kooperatyści nie tylko sami korzystają z tej formy życia, ale pozwalają korzystać z niej i innym...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Szukiewicz, Wojciech 1906. W sprawie kooperacji szkolnej, Warszawa : Wyd. „Towarzystwa Współdzielczego Potrzeb Szkolnych”
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.