psychologiczno-duchowy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) fleksje. Części pierwsza i trzecia to wiersze składające się na poetycką biografię autora — z przewagą — można by zaryzykować taki podział — „biografii społecznej” w pierwszym cyklu i „biografii wewnętrznej”, psychologiczno-duchowej — w ostatnim. S. Lichański w obszernej rozprawce, poświęconej twórczości Czernika w związku z jego ostatnim zbiorem3, słusznie zwraca uwagę na „przedmiotowość” tej liryki, nie tracącej, nawet w wypadku refleksyjnych uogólnień i poetyckiej podwójności znaczeń, kontaktu ze strefą konkretu, realistycznej obserwacji. Słusznie podkreśla przewagę osiąg...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
RLit - Rocznik Literacki (Warszawa)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.