publicystyczno-ekonomiczny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Rozwój prasy RFN najlepiej scharakteryzować, co również wynika z tabeli 1, posługując się dwoma hasłami: koncentracja prasy lub koncentracja publicystyczno-ekonomiczna. W okresie trzydziestu lat znacznie zmalała ilość jednostek publicystycznych i wydawnictw, mniej — wydań redakcyjnych, natomiast znacznie wzrosły nakłady. Szczególnie ostro wystąpiła koncentracja prasy w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych i dotknęła zwłaszcza prasę regionalną i lokalną. Podczas gdy w r. 1954 było 225 jednostek publicystycznych, czyli samodzielnych redakcji, przygotowujących do druku tzw...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
ZPras - Zeszyty Prasoznawcze (Kraków)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.

Sąsiedztwo a tergo