skrytokwiatowy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Roślinność kilku miejscowości krajowych; Fr. Błoński, K. Drymmer i A. Ejsmond, Sprawozdanie z wycieczki botanicznej, odbytej do Puszczy Białowieskiej w lecie 1887 roku; Fr. Błoński, Materiały do flory skrytokwiatowej krajowej. Wątrobowce Królestwa Polskiego; J. Paczoski, Spis roślin zebranych w 1887 r. w powiecie hrubieszowskim, guberni lubelskiej; M. Twardowska, Dodatek do spisu roślin, znalezionych w okolicach Szermętowszczyzny na Litwie, drukowanego w III tomie „Pamiętnika Fizjograficznego”; A. Wrześniowski, O trzech kiełżach podziemnych; Wł. Taczanowski, Spis ptaków Królestwa Polskiego, obserwowanych w ciągu ostatnich lat pięćdziesięciu. Itd...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Prus, Bolesław 1962. Kroniki. T. 12, Warszawa : PIW
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.