specjalistyczno-naukowy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) kowo-badawcze w ramach szerszej służby specjalistycznej. Ich podstawowym zadaniem byłoby wówczas dokonywanie badań naukowych, podczas gdy radcy-specjaliści od danego przedmiotu, zachowując swe fachowe funkcje, uczestniczyliby jednocześnie w projektach badawczych, gdzie przypadałyby im określone funkcje o charakterze merytorycznym. Drugie wyjście to utworzyć w ramach instytucji jednolite komórki specjalistyczno-naukowe, które łączyłyby i specjalistyczny, i naukowy (oraz ewentualnie redakcyjny) aspekt pracy nad podręcznikiem. Nie należy także odrzucać idei, by jednostka tego typu zajmowała się analizą rynku oraz niektórymi innymi kwestiami badawczymi. O ile...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Parnowski, Tadeusz (red.) 1973. Z warsztatu podręcznika szkolnego. Praca zbiorowa, Warszawa : PZWS
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.