społeczno-programowy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) We wczesnym okresie twórczości Abramowskiego, 1883 - 1894 r.2, w okresie, w którym najczęstszą formą wypowiedzi tego autora była publicystyka społeczna, eseistyka etyczna, artykuły popularnonaukowe oraz — pod koniec tego okresu — rozprawy historyczno-socjologiczne i społecznopsychologiczne, wątek religioznawczy był rozwijany, z jednej strony, w kontekście myśli ideologicznej, społeczno-programowej i etycznej, z drugiej — w zakresie refleksji historyczno-społecznej i psychologicznej, podjętej zwłaszcza w pracach: Społeczeństwo rodowe (1890) 3, Nowy zwrot wśród jarmerów amerykańskich (1892) 4, Feudalizm (1891 - 1893) 5. W pra...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
SFil - Studia Filozoficzne (Warszawa)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.